Turistický dětský den jsme zorganizovali společně s Turistickým oddílem v sobotu 30.5.2026.
Výlet začínal cestou vlakem z Mariánského Údolí do Smilova. Odtamtud jsme šli pěšky lesem přes Smilov na Hrubou Vodu, kde si děti s rodiči užili zdarma bobovou dráhu a kamzíkovu stezku. Počasí nám letos vyšlo výborně, aneb není špatného počasí, jen přípravy na něj. Užili jsme si i menší bouřku po cestě z hradu Hluboký, ale nic hrozného. Děti měly aspoň čas na občerstvení.
Po příjezdu vlakem zpět do Mariánského Údolí se pokračovalo pěšky na Kovákov.
Akce se zúčastnilo 28 dětí s rodiči. Tímto děkuji všem, kteří se účastnili a pomohli s organizací výletu, a to Sokolu Mrsklesy, Turistickému oddílu a všem rodičům a přátelům.