Drobečková navigace

Úvod > Naše akce 2009 > Možná přijde i Mikuláš

Možná přijde i Mikuláš

Poslední akcí v loňském roce, která se konala pro děti 6. 12. 2009, byla již 2. netradiční Mikulášská nadílka v sále KD Mrsklesy. Zúčastnil se jí takový počet dětí, že nám téměř nestačily připravené mikulášské balíčky.

Úvod patřil povídání o vánočních tradicích a tentokrát jsme si povídali o štědrovečerním věštění i s praktickými ukázkami. Takže děti mohly zkusit rozkrojit jablíčko, věštit z cibulových slupek, pouštět lodičky v ořechových skořápkách. Také jsme házeli pantoflem, lili olovo, povídali si o Barborkách.

Odpoledne pokračovalo tvořením ozdob na stromek, no spíše velký strom. Za každou vyrobenou ozdobu děti dostávaly domácí perníčky. Letos větší děti skládaly plastické papírové hvězdy, menší děti vyráběly vystřihované hvězdičky a strom jsme pak dozdobili papírovým řetězem. Děti si také měli přinést malý hliněný květináč a svíčku a vyráběli si svícen, který si pak odnesli domů, jako vzpomínku na dnešní odpoledne.

Na závěr pak děti zkusily zavolat Mikuláše a následovala Mikulášská klasika. Oživením této klasické části byly téměř divadelní dekorace Nebe a Pekla, kdy při příchodu Mikuláše s anděly z Nebe a naskákání čertů do pekla zůstala nejedna dětská pusinka v úžasu i hrůze zároveň otevřena.

 

 

 

 

Menu