Drobečková navigace

Úvod > Naše akce 2010 > Bubákový bál a lampionový průvod

Bubákový bál a lampionový průvod

Tak už jsme tu měli Strašidelnou diskotéku (2008), Světluškový bál (2009) a letos 30. října Bubákový bál. Na sále probíhaly mohutné přípravy (rozuměj výroba dekorací a výzdoby) už týden dopředu. Uspořádat takový bál totiž není žádná maličkost.

První hodinku jsme měli tvořivou dílničku. Vyráběly se lampiony a to v počtu nejméně 25 kusů a bubáků se vyrobilo taktéž nepočítaně.

Okolo čtvrté hodiny vypukl samotný bál – děti jím provázeli dva bubáci a netopýr. Moc nás potěšilo, že dorazilo tolik dětí v kostýmech a jistě si odměnu slibovanou za účast v kostýmu (svítícího bubáka, svítící náramky, sladkosti, ...) zasloužily. A pak už jsme se bavili a tancovali. Při prolézání tunelem se i někteří dospělí nenechali zahanbit a vyzkoušeli tuhle oblíbenou dětskou zábavu. Nechyběly ani soutěže. Letos to byl tanec s předáváním balónkového bubáka. Děti za něj dostávaly perníčky – bubáčky a netopýry. Dospělí zase poukázku na panáka.

Zlatým hřebem odpoledne však byla bezpochyby Velká balónková bitva. A protože šlo hlavně o zábavu, vyhráli všichni. Původně byla plánována bitva i pro dospěláky, ale děti by jim za žádnou cenu ukořistěné balónky už nepůjčily a tak jsme od tohohle nápadu upustili. Letos jsme zkusili novinku a tou byla výuka tance. Myslím, že to byla novinka úspěšná a určitě zase někdy zopakujeme.

Před šestou hodinou jsme vyrazili na Lampionový průvod obcí. Jako každoročně – moc pěkná podívaná.

A na co se máte těšit příště? Máme ohlášenu návštěvu královské rodiny, která zde zamýšlí uspořádat Královský bál. Takže se budeme těšit na všechny krále a královny, prince a princezny, jakož i služebnictvo a dvořanstvo.  

P.S. Mrkněte ještě do aktualit na akci Pošlete si své foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu


 

Sobota 25.5.2024 od 15 hodin

 TURISTICKÝ DĚTSKÝ DEN

plakát_2024.doc

 KÁCENÍ MÁJKY

 plakát_2024 - kácení májky.doc

 turist a kácení.png